Anasayfa > Üretim >Makine Parkuru
MAKİNE PARKURU;

ÇÖZGÜ BÖLÜMÜ :
İplikler mevcut bobinlerin üzerinden gerekli olan tel adedine göre tek bir makaraya sarılır. Lasteks’in bünyesindeki iplik ve likra çözgü makineleri günlük 50 adet dokuma makinesini ve 40 adet örme makinesini besleyebilecek kapasitedir.

. 2 adet – OMM (Italy) İplik Çözgü Makinesi - 1999 model
. 3 adet – Karl Mayer (Germany) Likra ve Gipe Çözgü Makinesi - 1997 model

yukarı


KROŞE ÖRME BÖLÜMÜ :
Naylon iplikler elastan iplik ile kroşe örme sisteminde örülerek örme lastik halini alır. Müşterilerin talebine bağlı olarak istenilen desende ve genişlikte örme lastik imalatı yapılır. Lasteks’in günlük örme lastik imalatı kapasitesi 200.000 metre civarındadır. Önümüzdeki yıllarda yapmayı planladığımız kapasite artırımı yatırımlarıyla bu miktarı günlük 300.000 metreye çıkarmayı hedeflemekteyiz.

. 20 adet – COMEZ (Italy) Kroşe Örme Lastik Makinesi – 1998 model
. 6 adet – COMEZ (Italy) Kroşe Örme Lastik Makinesi – 2004 model

yukarı


DOKUMA BÖLÜMÜ :
Naylon iplikler elastan iplik veya naylon kaplama elastan gipe iplikle dokunarak dokuma lastik haline gelir. Müşterilerin talebine bağlı olarak istenilen desende ve 60 mm genişliğe kadar dokuma lastik imalati yapılır Lasteks’in günlük dokuma lastik imalatı kapasitesi 150.000 metre civarındadır. Bu miktarın önümüzdeki yıllardaki yüzde ellilik bir kapasite artırımı ile günlük 225.000 metreye çıkarılması planlanmaktadır.

. 30 adet – OMM (Italy) Dokuma Lastik Makinesi – 1998 model
. 6 adet - Muller (Switzerland) Dokuma Lastik Makinesi - 2004 model
yukarı


JAKARLI DOKUMA BÖLÜMÜ :
Bilgisayar üzerindeki özel jakar programı ile çizilen desenler dokuma lastik olarak üretilir. Müşterilerin talebine bağlı olarak istenilen yazı karakteri veya logo ve amblem lastik üzerine dokuma sistemi ile yazılır. Lasteks’in günlük jakarlı dokuma lastik imalatı kapasitesi 20.000 metre civarındadır. İlerki yıllarda bu miktarın günlük 30.000 metreye çıkarılması hedeflenmektedir.

. 10 adet – Staubli (Italy) Jakarlı Dokuma Lastik Makinası – 2003 model

yukarı


KONTİNİ LASTİK BOYAHANESİ :
Polyamid (Nylon) içerikli örme, dokuma ve jakarlı dokuma lastikler kontini boyama sistemi ile boyanır ve ütülenir. Lasteks kontini boyahanesinde dünyanin en iyi markası olan Alman Mageba marka son sistem bilgisayar kontrollü makineler kullanılmaktadır. Boyahanede kullanılan boya hammaddeleri dünyaca tanılan DYSTAR- Almanya ve CIBA – İsviçre boyalarıdır ve Oeko-Tex standardlarına uygun imalat yapılmaktadır. Lasteks’in boyahanesinde müşterilerin istediği renk birebir müşterinin kumaş rengine tutturularak boyanır. Lasteks’in günlük lastik boyama kapasitesi 400.000 metre civarındadır. Gelecekteki yatırımlarla bu miktarin günlük 600.000 metreye çıkarılması planlanmaktadır.

. 4 adet - MAGEBA (Germany) Bilgisayarli Kontini Boya Makinesi – 2002 model
. 1 adet – Kontini Numune Makinesi – 2002 model
yukarı


PAKETLEME BÖLÜMÜ :
Boyahaneden çıkan boyanmış ve ütülenmis haldeki lastikler yine müşterilerin talepleri doğrultusunda ister dikey dizgi, ister yatay dizgi veya makara ve rulo olarak naylon insulasyonlu kolilere istiflenir. Lasteks’in standard kolileri lastiğin genişliğine bağlı olarak 1000 ila 1500 metre arası lastik alabilir. Lasteks’in günlük lastik paketleme kapasitesi 400.000 metre civarındadır. Gelecek yıllarda bu miktarın günlük 600.000 metreye çıkarılması hedeflenmektedir.


. 3 adet – Aktarma Makinesi – 2000 model
. 6 adet – Dikey Dizgi Makinesi – 2002 model
. 2 adet – Mageba (Germany) Yatay Apre ve Dizgi Makinesi – 2001 model
. 4 adet - Makara ve Rulo Sarma Makinesi – 2002 model
yukarı
   
 
anasayfa | ürünler | firma profili | üretim | iletişim | english | info@lasteks.com.tr

Lasteks 2003©.Tüm hakları Lasteks A.Ş'ye aittir.
Site Tasarımı : MYRA NEW MEDIA